SEO Danışmanlığı

Arama motoru optimizasyonu (SEO), işletmenizin müşterileri çekmesine, satış hedeflerine ulaşmasına ve büyümesine yardımcı olan kanıtlanmış bir stratejidir. Burada size sunduğum SEO danışmanlık hizmetiyle şirketiniz yalnızca arama sıralamasını değil, potansiyel satışlarını ve gelirini de artırabilecektir.

Alanında önde gelen SEO uzmanlarından biri olarak müşterilerime işletmelerinden daha fazla kazanç elde konusunda destek olmaktayım. Bunu yaparken güvenilir ve deneyimli bir SEO danışmanı şeklinde hareket ediyorum. Hedefim ise şirketinizin her doğrultuda güvenilir ve otoriteler yöntemlerle sonuç almasına yardımcı olmaktır.

SEO Danışmanlık Hizmetinde Neler Olacak?

SEO Danışmanlık Hizmetinde Neler Olacak?

Başarılı ve deneyimli bir SEO uzmanı olarak size kesintisiz ve sorunsuz bir danışmanlık hizmeti sunuyorum. SEO danışmanlık hizmetinde, bir SEO danışmanlık hizmetinden istediğiniz her şey vardır. SEO danışmanlığım, SEO stratejiniz hakkında cevap ve tavsiye almayı sorunsuz hale getiren bir anahtar teslim çözümdür.

– SEO denetimi
– Yerel SEO denetimi
– Link denetimi
– Rakip analizi
– Anahtar kelime analizi
– Site kullanılabilirlik analizi

SEO Denetimi

Şirketiniz SEO çalışmalarından yararlanıyor olsun veya olmasın, SEO denetimi çok önemlidir. Bir SEO denetimi sayesinde SEO çalışmalarının en iyi uygulamalarını ne kadar iyi takip ettiğinizi öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak arama sonuçlarında elde ettiğiniz sıralamalar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ancak her şey bunlarla sınırlı değildir. SEO denetimi sayesinde sitenizin mevcut durumu hakkında geniş kapsamlı bir rapor elde etmiş olursunuz. Bu rapor sayesinde site içi ve site dışı ögelerden ilk olarak ele alınması gerekenlerin farkına varırsınız. SEO denetimi, SEO danışmanlığı hizmetimin temelini oluşturur.

 • HTML
 • CSS
 • Dahili Link Yapısı
 • Görsel Optimizasyonu
 • Yinelenen İçerik
 • Anahtar Kelime Sıralamaları
 • Anahtar Kelime Trafiği
 • Site Dönüşüm Oranları
 • Bozuk veya Yönlendirilmiş Bağlantılar

SEO danışmanlık hizmetini aldığınızda güvenilir ve başarılı bir SEO uzmanıyla çalışacak olduğunuz için sitenize derinlemesine göz atılacaktır. Elimdeki tüm kaynakları bu amaç uğruna harcayacağım. Ayrıca sektörünüz ne olursa olsun size en iyi şekilde yardımcı olacağımdan şüpheniz olmamalıdır.

Yerel SEO Denetimi

Yerel SEO denetiminin önemli olmasını sağlayan asıl neden son dönemlerde yaşanan yerel aramaların çok güçlü konuma gelmesidir. Örneğin, son birkaç yılda arama yapılırken “yakınımda” kelimesi kullanılarak gerçekleştirilen aramalar yaklaşık olarak %500 oranında artış göstermiştir. Bu nedenle SEO danışmanlık hizmetimde bir yerel SEO denetimi yer alır.

Yerel SEO denetiminin bir parçası olarak yapacağım şey yerel arama sonuçlarındaki varlığınızı araştırmak ve analiz etmek olacaktır. Örneğin, Google My Business profilinizi inceleyeceğim. Daha sonra profilinizi SEO için kullanılabilir hale getirmek için optimize edilmesini sağlayacağım.

Ayrıca Apple Haritalar, Facebook ve diğer yerel listelerde bulunup bulunmadığınızı kontrol edeceğim. Bazı yerel dizinlerde olup olmadığınızı kontrol edeceğim. Bunların hepsi yerel SEO denetiminin bir parçası olarak size sunacağım hizmetlerin sadece bir kısmıdır.

Link Denetimi

Link oluşturma stratejiniz SEO stratejisinde kritik bir rol oynar. Bu yüzden SEO danışmanlık hizmetinde dahili ve harici link yapınıza ve durumunuza bakarım. Sitenizdeki sayfalara nasıl link verdiğinizi ve diğer sitelerin size link verdiğini kontrol ederim.

Birçok müşteri için SEO danışmanlık hizmetimin bu kısmı muazzam bir değer sağlar. Link elde edebilmek genellikle zor bir iştir. Başka siteleri link vermeye ikna etme konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca dahili link stratejisi oluştururken temel gereksinimleri unutarak hareket etmek daha sonradan işinizi zorlaştıracaktır.

Bununla birlikte, SEO danışmanı olarak süreci kolaylaştıracağım ve olabildiğince basit bir hale getireceğim. Link stratejinizi geliştirmek için eyleme geçirilebilir tavsiyeler sunacağım. Örneğin, size viral içerikli linkler geliştirmek ve yönlendirmek için içerik pazarlamasına odaklanmayı önerebileceğim.

Rakip Analizi

Rakiplerinizin sıralamasını, anahtar kelimelerini ve kullandığı stratejiyi anlamak çok önemlidir. SEO yaklaşımları hakkında bilgi sahibi olduğum için, arama sonuçlarında en iyi rakipleri geride bırakabilmeniz için planınızı geliştirmeye yardımcı olabileceğim. SEO rakip analizinde şunlara odaklanacağım:

 • Online rakiplerin SEO durumu
 • Rakiplerin pazar payı
 • Rakiplerin arama sıralamaları
 • Rakiplerin içeriği
 • Rakiplerin elde ettiği linkler

Derinlemesine değerlendirme, SEO çalışmalarınız için eşsiz bir rehberlik sağlamama olanak tanıyacaktır. Diğer SEO danışmanlık hizmetlerinin aksine, benim sunduğum danışmanlık hizmetinde tamamen işletmenize özgü eyleme dönüştürülebilir stratejiler elde edersiniz. Özellikle, rakibinizin zayıf olduğu yönleri ve yüksek değerli fırsatları hedef almanıza yardımcı olacağım.

Anahtar Kelime Araştırması

SEO danışmanınız olarak, şirketinizin hedefleyebileceği potansiyel anahtar kelimeleri araştırmış olacağım. Bu anahtar kelimeler işlemsel kelimelerden bilgilendirici kelimelere kadar değişiklik gösterebilecektir. Genellikle hem işlemsel hem bilgilendirici kelimelerin bir derlemesini elde etmiş olursunuz.

Anahtar kelimeleri araştırırken ve derlerken şunun gibi faktörleri dikkate alacağım:

 • Anahtar kelimelerin rekabeti ne durumda ve sıralama elde etmesi ne kadar zor?
 • Anahtar kelimenin tıklama başına maliyet (TBM) değeri veya şirketlere sunduğu finansal değer nedir?
 • Anahtar kelimenin arama hacmi nedir?

SEO danışmanınız olarak kitle, ürün veya hizmetleriniz ve hedefleriniz hakkında zaman harcayarak yüksek nitelikli anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olacağım. Şirketinizi ve müşterilerinizi daha iyi anlayarak rakiplerinizin gözden kaçırdığı anahtar kelimeleri araştıracağım.

Anahtar kelime önerilerine bağlı olarak bir içerik yazma hizmetinden yararlanmanızı önerebileceğim. Bu tür hizmetler, size bir içerik ana hattı, başlık etiketi önerileri ve daha fazlasını sağlayabilecektir. Böylece mevcut site içeriğini hızlı bir şekilde optimize etmiş olacaksınız.

Site Kullanılabilirlik Analizi

Kapsamlı bir site kullanılabilir analizi SEO danışmanlık hizmetinde sunduğum en önemli ek hizmetlerden biridir. SEO çalışmalarında sitenizin kullanılabilirliği çeşitli nedenlerle önemlidir. Bu, kullanıcıların siteniz ile nasıl etkileşime girdiklerini ve sitenizi nasıl kullandıklarını doğrudan belirleyen faktörlerden biridir.

Birisi sitenizi kullanışlı bulmazsa sitenizde kalmayacaktır. Arama motorları bunu görebilecek ve yanıt olarak sıralamanızı düşürmeye çalışacaklardır. İş ortağınız olarak bunun işletmenizde olmasını istemiyorum. Bu nedenle size site kullanılabilirlik denetimi konusunda yardımcı olmak istiyorum.

SEO danışmanınız olarak şirketiniz sitesine göz atacak, onu kullanacak ve sitenizde gezinmek için zaman harcayacağım. Sayfa hızınızı ve mobil uyumluluk durumunu kontrol edeceğim. Ayrıca sitenizde yer alan 404 hatalarına ve 301 yönlendirmelerine göz atıp onları yakından inceleyeceğim.

Analizlerin ardından sitenizin kullanılabilirliğini artırmak için aşağıdakiler gibi eyleme dönüştürülebilir tavsiyeler sunacağım:

 • Mevcut ve gelecekteki site görsellerini sıkıştırma
 • Gereksiz JavaScript veya CSS kodunu sınırlama
 • Tutarlı bir site gezinme çubuğu oluşturma
 • Esnek bir tasarım benimsemek

Çoğu durumda bu öneriler tasarım ve geliştirme deneyimine sahip birinin varlığını gerektirir. Şirket içinde böyle bir kaynağınız yoksa size bu konuda destek olabilecek doğru kişiyi bulmanıza yardımcı olabilirim. SEO danışmanlık hizmetimde siteniz için gerekli her yön bulunmaktadır.

SEO Danışmanlığı İşletmeme Nasıl Yardımcı Olacak?

SEO Danışmanlığı İşletmeme Nasıl Yardımcı Olacak?

SEO danışmanlığı hizmetine yatırım yapmak birçok şekilde şirketinize fayda sağlayabilecektir. Öncelikle şirketinizin sıralamasında artış yaşanacaktır. Daha sonra yaşanan bu artış daha fazla trafik elde etmeniz anlamına gelecektir. Trafik miktarı artış gösterdikçe potansiyel satış yapma şansınız çok daha yüksek olacaktır.

 • Sıralamaların Yükselmesi – Arama sonuçları daha kalabalık hale geldikçe en üst sıralarda yer almak daha zor hale gelir. Arama motoru sonuç sayfasında ilk 3 site tüm tıklamaların %75’ini alacaktır. Dolayısıyla alt sıralarda yer almak size pek bir şey kazandırmayacaktır. SEO danışmanlığı hizmetim sayesinde bu problemi birlikte aşacağız.
 • Trafiğin Yükselmesi – SEO söz konusu olduğunda birçok şirket sıralamaya ve trafiğe odaklanır. Sitenize daha fazla trafik çekmek, daha fazla potansiyel müşteriye sahip olmak anlamına gelir. En üst sıradaki sayfa ilgili arama için tüm arama trafiğinin %33’üne doğrudan el koymaktadır.
 • Potansiyel Satışların Yükselmesi – SEO ayrıca işletmenizin daha nitelikli potansiyel müşteriler çekmesine yardımcı olabilir. Belirli bir amacı olan anahtar kelimeleri hedeflemek şirketinizi en önemli potansiyel müşterilere bağlayabilecektir. Böylece trafiği göz önünde bulundurarak ideal potansiyel müşterinize odaklanabilirsiniz.
 • Satışların Büyümesi – Hemen hemen tüm şirketler satışlarını ve gelirlerini artırmak için arama motoru optimizasyonuna yatırım yaparlar. SEO danışmanınız olarak bu konuda size yardımcı olabilir. Eğer tek başına çabalarınızın sonuç vermediğini düşünüyorsanız birlikte çalışabiliriz.
 • İşinizin Büyümesi – SEO danışmanlık hizmetlerine yatırım yapmak da şirketinizin en büyük zorluklarından birini çözmesine yardımcı olabilir. Düşük dönüşüm oranları veya düşük sıralamalar gibi belirli bir sorunla mücadele ederken büyümeniz zordur. SEO stratejiniz konusunda size bu konuda yardımcı olup büyümek için eyleme geçirilebilir adımlara sahip olmanızı sağlayacağım.

Size sunduğum SEO danışmanlığı sayesinde işletmeniz SEO stratejinizi geliştirmek için derinlemesine ve veri destekli tavsiyeler alabilecektir. E-ticaret, kurumsal, yerel veya geleneksel bir şirket olmanız bir şeyi değiştirmeyecektir. SEO danışmanlığım sayesinde şirketinizin ek bir değer kazanabilecektir.

Daha fazla bilgi almak ve ayrıcalıklarımdan faydalanmak için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan iletişim formunu doldurarak benimle iletişim kurmaktır.

Başa dön tuşu