SEO Sıralamanızı Yönetmenin 5 Yolu

Bu haftaya özel %20 indirim fırsatı!

+90 531 347 59 58

Mareşal Çakmak Mahallesi, Civelek Sokak, No: 3, Güngören, İstanbul

SEO Sıralamanızı Yönetmenin 5 Yolu

SEO Uzmanı / SEO  / SEO Sıralamanızı Yönetmenin 5 Yolu
SEO Sıralamanızı Yönetmenin 5 Yolu

SEO Sıralamanızı Yönetmenin 5 Yolu

Google’da en üst sıraya gelmek için çok uğraştınız ve şimdi sıra yerinizi korumaya mı geldi? Burada yer alan önerilerden yararlanarak sıralamanızı korumayı başarabilirsiniz.

Her sitenin temel amacı süreklilik sağlamak koşuluyla belirli bir miktar trafik elde etmektir. Eğer sitenize ziyaretçi gelmiyorsa, müşteri veya sadık kullanıcı edinme şansınız oldukça düşük olacaktır. Kendinizi Google’ın gözünde otorite sahibi bir yer olarak lanse ettiğiniz zaman Google bunun mükafatını size verecek ve arama motoru sorgularında sıralamanızı yükseltecektir.

Google’ın arama sonuçları sayfasında en üst sıraya geldiğinizde her şey bitmiş olacak mı? Her şeyi başarılı bir biçimde yerine getirerek görevinizi tamamlamış olacak mısınız?

Popüler fikirlerin aksine anahtar kelimede en üst sırada yer almak mücadelenin sadece ilk yarısını oluşturmaktadır. SEO çalışmalarının günden güne gelişen yüzü nedeniyle pazarlamacılar mutlaka son trendlere göre kendilerini güncel tutmalı ve her zaman bu güncelliği sitelerine yansıtmalıdır.

Bu yazıda belirli anahtar kelimeler için elde ettiğiniz birinci sıradaki pozisyonunuzu nasıl koruyabileceğinizden söz edeceğim. Bu stratejiler sizi algoritma güncellemelerinden tamamen korumasa bile bu güncellemelerden en az derecede etkilenmenizi sağlayacaktır.

1. Siteyi Güncel Tutma

Gayet açık bir yoldur. İnternet pazarlamacılığı söz konusu olduğu zaman yapılan en büyük hatalardan birisidir. Google her zaman içerik kalitesine ve içeriğin yeniliğine önem verir. Sıralama faktörlerinin en önemlilerinden birisi budur. Bu nedenle sitenizi güncel tutmak sıralamanızı korumanın en iyi adımlarından birisidir.

Devamlı olarak sadece metin tabanlı içeriğe önem vermek arama motoru sıralamanız açısından çok olumlu sonuçlar sunmayacaktır. İçeriklerinizi yeri geldiğinde video ve yeri geldiğinde resimlerle güncel tutmaya özen göstermelisiniz. Bu hem okuyucuların okuma deneyimini iyileştirecek hem de sitenizin daha fazla link alabilmesini sağlayacaktır.

Şimdi Okumalısın!  SEO Çalışmalarında Bir Şeyler Yanlış Giderse Ne Yapmalı?

Markanızın görünen yüzünü iyileştirmeye her zaman vakit ayırın. Sitenin düzenini iyileştirmek hemen çıkma oranını düşürecek ve ziyaretçilerin içerikle olan etkileşimlerini yükseltecektir.

“5 Adımda Tam SEO Uyumlu İçerikler Üretin” başlıklı içeriğimizi incelemediyseniz size SEO uyumlu içerik üretme konusunda çok faydası olacak içeriğimize hemen buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2. Siteyi Hızlandırma

Site hızı Google arama için uzun bir süredir sıralama faktörleri arasında yer alır. Siteniz hızlı yüklenmiyorsa özellikle mobil açısından çok büyük sorun yaşayacağınız ortadadır. Mobil artık yapılan aramalar açısından önemli bir paya sahiptir. Gün içerisinde milyonlarca blog yazısının yayınlandığını düşündüğünüz zaman sitenizin yeteri kadar hızlı olmaması ziyaretçileri alternatif arayışlara yönlendirecektir.

Google site yöneticilerini daima sitelerini hızlandırma konusunda teşvik etmektedir. Mobil cihazlar için site açılma hızının bir saniyeden az olmasını tavsiye etmektedir. Bu süre oldukça az bir süredir ve elde edilmesi belirli koşullar kapsamında mümkün olmayabilir. Ancak yükleme hızında her saniyenin size yüzlerce ziyaretçi kaybettireceğini unutmamalısınız.

Sitenizi hızlandırmak istediğiniz zaman mutlaka bir teknik uzmanla çalışmanıza gerek yoktur. Aşağıda yer alan üç ipucunu uygulayarak sitenizin hızını önemli ölçüde yükseltebilirsiniz.

 • Daha hızlı ve daha güvenilir bir sunucu hizmetine geçmelisiniz.
 • Sitenizde yer alan tüm görsellerin sıkıştırılmasını sağlamalısınız.
 • Yüklenme hızını yükseltmek için içerik sağlama ağı yani CDN kullanmalısınız.

Eğer site açılış hızı konusunda hala sıkıntılar yaşıyorsanız Google tarafından sunulan PageSpeed Insights gibi araçlardan faydalanarak sitenizi yavaşlatan unsurlar hakkında bilgi sahibi olabilir ve bunları nasıl düzelteceğinizi öğrenebilirsiniz.

3. Link Oluşturma Çalışmalarını Genişletme

Pazarlamacıların yaptıkları en büyük hatalardan birisi link oluşturma konusunda kaliteden çok miktara önem vermeleridir.

Eğer belirli bir anahtar kelime için sıralamaya sahip olmak istiyorsanız Google’ın sitenizle ilişkilendirmediği noktalardan link almanıza pek gerek yoktur. Link oluşturma çalışmalarınızı aşırı hızlı bir biçimde gerçekleştirirseniz potansiyel olarak sitenizin ceza almasına kapı aralamış olursunuz.

Şimdi Okumalısın!  Backlink Paketleri

Eğer link oluştururken sadece bir yazıya yönelik link oluşturma çalışması yaparsanız sıralamanızda düşüş yaşanacaktır. Google kullanıcılarının her zaman uygun ve kullanışlı içeriklere ulaşmasını istemektedir.

Anahtar kelime sıralamanızı yönetmeyi başarmak istiyorsanız sitenize gelen linkleri birçok farklı sayfaya yönlendirmeyi başarmalısınız. Bu strateji sahip olduğunuz link profilini güçlendirecek ve Google açısından sitenizin otoritesine büyük katkılar sağlayacaktır. Link oluşturma konusunda kapsamlı bir içerik daha önceden hazırlamıştık içeriğimize hemen ulaşmak ve daha fazla bilgi almak için tıklayın.

4. Giden Linkler ve Dahili Linkler

Sitenize gelen linkler kadar sitenizde yer alan linklerde önemlidir. Otorite sahibi markalara link göndermek Google’ın sitenizin uygunluğunu belirlemesi açısından ona kolaylık sağlar.

Link verdiğiniz sayfaların her zaman sitenize uygun olmasına ve içerikleri okuyacak kişilere değer katmasına dikkat etmelisiniz. Elinizde bulunan içerik ne ile ilgiliyse ilk olarak bu ilgi alanını düşünmeli ve link verirken sitenizin bulunduğu konu alanına dikkat etmelisiniz. Yüksek otoriteli sayfalar olsalar bile sitenizin konusuyla ilgisiz olan yerlere link vermeye çalışmamalısınız.

Dahili link çalışması site içerisinde birbiriyle alakalı sayfalar arasında bağ kurabilmeniz için önem taşır. Anahtar kelime sıralamanızı yükseltmek ve korumak için dahili link çalışmalarının önemi oldukça yüksektir. Dahili link çalışmasını uygun şekilde yapmayı başardığınız zaman arama motorları her sayfanın neye odaklandığını çok daha iyi anlayabilirler. Bununla birlikte akıllıca yapılan dahili link çalışmaları kullanıcıların site içerisinde daha fazla vakit geçirmesini sağlar.

Giden linklere benzer şekilde dahili linkleri de yönetmeyi başarmalısınız. Bir yazıya gereğinden fazla link ekleyerek onun değerini düşürmemelisiniz.

5. Sosyal Medya Varlığı Oluşturma

Sosyal medya etkileşimlerinin aramada doğrudan veya dolaylı olarak sıralamaya etki edip etmediğine yönelik pek çok tartışma vardır. Ancak kesin olan bir şey vardır, arama motorları ön plana çıkan sosyal medya sitelerini otorite sahibi markalar olarak görürler. Facebook, Twitter ve LinkedIn, Google’da yüksek öneme sahip sitelerdir.

Şimdi Okumalısın!  SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum

Bu ağlardan link almak Google’ın sitenizin uygunluğunu belirleme konusunda etkiye sahiptirler. Ne kadar fazla insan içeriğinizi beğeniyor ve paylaşıyorsa sosyal medya kanallarında her zaman daha fazla görünüme sahip olursunuz. Kaliteli linkler almaya devam ettikçe uzun vadede sıralamanızı korumanız çok daha kolay olayacaktır.

Sitenizin sosyal medya üzerinde görünümünü iyileştirmek ve yükseltmek istiyorsanız şu ipuçlarından faydalanabilirsiniz:

 • Her yazınızın yanına sosyal paylaşım butonları eklemelisiniz.
 • İçeriğinizde özel harekete geçirici mesajlar kullanmaya özen göstermelisiniz.
 • Sosyal medya paylaşımları karşılığında kullanıcılara ücretsiz içerikler sunmalısınız.

Son Düşünceler:

Arama motoru optimizasyonu uzun vadeli bir çalışmadır. Bu çalışmaları bir gecede başlayıp bitirmek gibi hayallere sahip olmamalısınız. Genel olarak yaptığınız çalışmaların meyvesini topalamak için birkaç ay beklemeniz gerekir. Yukarıda yer alan beş maddeyi göz önünde bulundurarak sitenizde iyileştirmeler yaparak belirlediğiniz anahtar kelimelerde daha iyi yerlere gelmeyi başarabilirsiniz.

Değerli takipçilerim, içeriğimi sonuna kadar incelediğiniz için çok teşekkür ederim. Umarım bu makale sizler için faydalı olmuştur. Bütün bu içeriğime istinaden Google sıralamalarınızı kontrol etmenize yardımcı olacak Google sıra bulucu araçları bir diğer içeriğimizde paylaştık. Google sıra bulucu araçlar içeriğimize hemen ulaşmak için tıklayınız.

Zamanın başlangıcında kendimi acil sağlık sektöründe geliştirmiştim. Ancak tam şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

71 Yorum
 • Davut Şahin
  8 Haziran 2016 at 19:35

  Siteyi güncel tutma seo için en önemli bir olaydır, sosyal medyada konuları belirli zaman arasında paylaşmada çok önemli, bu güzel makaleyi paylaştığınız için teşekkürler.

 • seams
  8 Haziran 2016 at 23:42

  Makaleniz, bana çok şey kattı. Makalede geçen sosyal medya varlığı oluşturma kısmını siteme uygulayacağım. SEO için en önemli yer sosyal medya olduğunu tekrar anlamış oldum, teşekkürler.

 • Mert YILMAZ
  9 Haziran 2016 at 13:25

  Makaleniz sayesinde SEO’ya bakış açımı değiştirdim. Sitem üzerinde tavsiyelerini uygulayacağım. Teşekkürler 🙂

 • Sohbet
  9 Haziran 2016 at 17:51

  Güzel makale olmuş yararlı. Nasıl yönetilir çok iyi acıklanmış backlink. Dikkatli şekilde okudum çok begendim ve yararlı olmuş tavsiye ederim.

 • Ümit
  10 Haziran 2016 at 14:29

  Sitenin güncellenmesi ve sitenin aktif bir ziyaretçi kitlesine sahip olmasının önemli bir etken olduğunu düşünüyorum

 • Çagrı Akkuş
  11 Haziran 2016 at 14:25

  Son zamanlardaki en güncel seo sitesi diyebilirim umarım güncel tutmaya devam edersiniz.

 • minik bayan
  12 Haziran 2016 at 15:18

  Google son yıllarda sürekli sistemlerini değiştirse de mantık hep aynı , kullanıcı memnuniyetini sağlayan içerikleri ilk sıralara almaya çalışıyor.
  Güzel bir içerik olmuş , iyi bloglamalar 🙂

 • özgür gündüz
  12 Haziran 2016 at 15:25

  Aslında çok daha fazla ama ilk etapta bunları halletmek güzel bir başlangıç olacak

 • PMYO
  13 Haziran 2016 at 08:51

  Çok teşekkürler hocam sürekli takipteyim artık yeni sitemi iyi yerleri getircem.

 • Ahmet Melih
  13 Haziran 2016 at 11:14

  Seonun çok önemli oldugunu bılıyorum.Seo hakkında yeterli kaynak yok ulkemızde ne yazkık kı.Oncelıkle turkce dogru bılgı kaynagı olusturdugunuz ıcın sonrasında ıse bu makalenız ıcın tesekkurkerımı sunarım.Sizi uzun zamandır takıp ediyorum sıralamalarım yukseldı sayenızde!Çok teşekkurler seouzmanı 😀

 • Haber
  13 Haziran 2016 at 15:38

  Verdiginiz bilgi için teşekkür ederim . Googlenin algotrimalarına uygun .

 • Samet Çiftci
  14 Haziran 2016 at 05:33

  Şu ana kadar bu konu hakkında birçok video izledim, pdf okudum. Fakat gerçekten bu kadar kaliteli bir bilgi ile karşılaşmamıştım. Kafamdaki birçok sorunun cevabını aldım ve bu konuda öğrendiklerimi gerçekleştireceğim internet projelerinde kullanmak için sabırsızlanıyorum. 🙂 Gerçekten çok teşekkürler.

 • Ege
  16 Haziran 2016 at 18:39

  SEO hakkında çok bilgi sahibi olmasamda bu işime yarayabilir. Bir yerden başlamak lazım.

 • van haber
  20 Haziran 2016 at 01:28

  bence en önemli husus hemen çıkma oranı

 • Erman Güneş
  20 Haziran 2016 at 16:01

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, güzel bir yazı hazırlamışsınız.

 • Faruk Altıkardeş
  21 Haziran 2016 at 08:12

  Makaleniz bana çok şey kattı,sitem hakkında gerçekten iyi bir seo bilgisine sahip oldum ve şuanda bu biglileri kullanarak sitemin seosunu arttırmayı düşünüyorum.Yardımınız oldu,teşekkürler.

 • necmettin adıgüzel
  24 Haziran 2016 at 22:31

  Güncel bilgilere ulaşmak gerçekten çok önemli.seouzmanı bu konuda çok iyi..

 • Oyun
  25 Haziran 2016 at 19:37

  Teşekkürler. Güzel bir bir çalışma olmuş yararlı bilgiler içeriyor.

 • Sosyal Veri
  25 Haziran 2016 at 23:41

  Google’nin yaptığı son algoritma güncellemelerin de sağladığı yükselme yöntemlerine değinmişsiniz. Başarılı bir makale olmuş.

 • seams
  26 Haziran 2016 at 21:38

  Makale gerçekten güzel anlatılmış. SEO Sıralamanızı yönetmenin 5 yolununu sayenizde öğrenmiş oldum.

 • Murat
  27 Haziran 2016 at 15:35

  Değerli paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

 • Cüneyt
  27 Haziran 2016 at 21:12

  Ben bu kadar yararlı bilgiyi bir arada görmemiştim. Sıralama gerçekten de önemli ve bir o kadar da SEO uğraştırıcı.

 • Ceviz fidani
  28 Haziran 2016 at 09:33

  en önemli unsurun özgün içerik ve güncellik olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar sosyal paylaşım sitelerinin önemi tartışıla dursada. Özgün ilgi çekici yazılar her türlü kazanacaktı.

 • murat hozer
  29 Haziran 2016 at 20:48

  Bende siteme uyguladım ve seo bakımından çok yararlı bir yazı teşekkürler

 • tüfek
  30 Haziran 2016 at 02:39

  Çok detaylı ve faydalı bir yazı olmuş elinize saglık.Sıralamada kalıcı olmak biraz zor çünkü seo işi rekabete bindi ama bu 5 yolla sıralamayı yönetmek mümkün tşkler

 • Cengiz Küçük
  30 Haziran 2016 at 09:03

  Makaleniz oldukça yararlı ve bana çok şey kattı. Bu güzel yazılarınızın devamını diliyorum. Teşekkürler.

 • Sude
  30 Haziran 2016 at 15:00

  Hocam bu konuda ben çok zorlanıyorum, sayfam bir gün ilk sayfada ikinci gün 5. sayfaya düşüyor bu monotonluk sürekli devam etmekte bir sabitlenemedim gitti. 🙁

 • alperen gökhan
  3 Temmuz 2016 at 02:01

  Bu aralar Google’da bir dalgalanma var sanırım. Sürekli sıram değişiyor. Şu an için site üzerinde herhangi bir seo çalışması da yapılmamasına rağmen sıralaması sürekli değişmektedir. Hayır olsun 🙂
  Makaleniz için teşekkürler.

 • Teknoloji Blogu
  3 Temmuz 2016 at 19:25

  Güncellik son zamanda en ön planda olan konulardan biri durumunda. Sitenin güncel olmaması demek, sadece çalışmanın yeterli olmayacağı anlamına gelir. Tabi anlık olarak ilk sıraya çıkarmak mümkün siteyi fakat kalıcılık için güncellik önemli.

 • Ata Kartal
  5 Temmuz 2016 at 21:46

  Güzel bir makale çıkarmışsınız. SEO sıralamasını bu 5 yöntem ile gerçekten rahat bir şekilde yönetebiliriz. Teşekkür ediyorum.

 • Doğuşhan Balcı
  6 Temmuz 2016 at 17:08

  Özgün içeriğin ve güncelliğin yanı sıra ziyaretçiyi sitede de tutmak gerek bana kalırsa. 500 – 600 kelimelik bir içeriği 200-300 kelimeye sığdırmak ziyaretçinin hızla siteden çıkmasına sebep olur. bilgiler için teşekkürler.

 • Eren ORHAN
  12 Temmuz 2016 at 02:16

  Hit ve sıralama yükseltmek konusunda, en etkili olanlar siteyi güncel tutabilmek ve sosyal medyanın aktif olarak kullanılması gerektiğini düşünüyorum, özellikle güncel konular ve googleda ki güncel kelimelere odaklı yazıların yazılması çok faydalı.

 • Orhun
  12 Temmuz 2016 at 10:54

  Güzel ve ayrıntılı bir makale olmuş, tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler.

 • Erhan Harputlugil
  18 Temmuz 2016 at 18:23

  Güncellik en önemli şeylerin başında geliyor bahsettiğiniz gibi o olmadan başka bir şey olmuyor, site hızı ve sosyal medya faktörü de çok önemli etkenler.

 • Doğuşhan
  19 Temmuz 2016 at 12:24

  Siteyi hızlandırmak beni bir anda 3. sayfadan ilk sayfaya getirdi, oldukça önemli bir madde.

 • film izle
  22 Temmuz 2016 at 08:05

  Anlatımınız için teşekkürler anlatımın içinde benim bile bilmediğim hususlar varmış. Site hızlandırma konusunda gerçekten çok haklısınız site uzun bir sürede açılırsa ciddi bir ziyaretci ve hit düşüşü yaşamakta siteler.

 • Görkem CAN
  23 Temmuz 2016 at 13:18

  Kaliteli bir domain ve hızlı bir hosting bu işin olmazsa olmazlarındandır.

 • Şafak Ergin
  23 Temmuz 2016 at 16:37

  Link stratejileri eskiden şimdiki durumdan çok daha güçlüydü. Sırf çeşitli link verme çalışmalarıyla ilk sayfada dördüncü ve beşinci sıralarda çıkabiliyorduk. Ancak şu anda durum çok farklı, değişiklikler çok, pagerank gitti, içeriğin önemi arttı, sosyal medyanın önemi arttı. Yine de haksız rekabet devam ediyor, sektörde başarı sağlayamamış birçok firma üstte çıkabiliyor.

 • Gazete ilan
  29 Temmuz 2016 at 00:59

  Seo konusunda gösterdiğiniz bu yolları uygulayıp güzel sonuçlar elde edilebilir. Paylaşımlarınız son derece faydalı olmuş.

 • halı yıkama makinası
  29 Temmuz 2016 at 11:02

  Bu beş maddeyi bu şekilde açıklamanıza sevindim. Link takası konusunda da yapılan onlarca hata var. Bir kısmını zamanında ben de yaptım. Geri dönüşü son derece zor ve süreklilik sağlanmazsa gerçekten de hiçbir işe yaramıyor. Sektörümdeki firmalarla rekabet çok zor değil, ancak çoğunun çalışma metodu hakkında bilgi almak son derece zor.

 • Film İzle
  29 Ağustos 2016 at 14:58

  Gerçekten Seo ayarları güzel anlatmıssınız hepsını kendı sitemde denedim ve gayet başarılı bir gelişme katettim sizinde bu ayaları denemenizde fayda olucaktır siteniz en kısa sürede sıralamada ilk 10 na girecektir teşekkürler bilgilerınızı paylaştıgınız için

 • Yavuz Selim ŞAHİN
  20 Eylül 2016 at 03:12

  seo yapılandırması hakkında gördüğüm en açıklayıcı makale desem yeri var. Hepsini kendi web sitemde uygulamayı düşünüyorum olumlu sonuç alacagımdan eminim tekrar teşekkür ederim iyi çalışmalar makalelerinizin devamını bekliyorum 🙂

 • mehmet çınar
  2 Ekim 2016 at 01:31

  Ne yaptıysam olmuyor, başarılı olamıyorum diyordum. Ancak web siteniz bana ilham kaynağı oldu. Ücretli inceleme yapabiliyor musunuz?

 • Erkan
  25 Ekim 2016 at 13:46

  Çok önemli bilgiler bunlar,teşekkür ediyorum yazı için

 • sigara sarma makinası
  26 Kasım 2016 at 20:48

  Merhaba bu değerli bilgiler için teşekkür ederim.

 • paylasimhastasi
  27 Kasım 2016 at 08:38

  Bu güzel ve değerli yazı için teşekkür ederiz. Umarım daha yeni ve güzel yazılarınızı okumak naship olur takipteyiz.

 • Murat Özer
  28 Kasım 2016 at 02:28

  Makalenizi Sıkılmadan okudum çok güzel anlatmışssınız Anlattığınız herşeye katılıyorum Teşekür eder iyi çalışmalar dilerim.

 • agario
  29 Kasım 2016 at 00:37

  teşekkür ederim. bu bilgileribizler icin paylastıgınıza ssürekli okuyarak seo yönetmeyi ögreniyorum

 • Onur İrfan Çelik
  30 Kasım 2016 at 01:09

  Seo Hakkında Araştırmalar Yapıyorum. Yazınız Bana Gerçekten Çok Şey Kattı. Güzel Yazınız İçin Teşekkürler

 • sinan
  30 Kasım 2016 at 01:09

  birde şu kaynak sorunu olmazsa.yabancılarda her türlü kaynak var ama türkler olunca kimse kaynak paylaşmaz başkasıyla

  • necmettin adıgüzel
   30 Kasım 2016 at 16:09

   arkadaşlar sürekli makale yayınlayın

 • Kuaforunden
  30 Kasım 2016 at 19:58

  Güzel ve anlaşılır paylaşımınız için gerçekten sonsuz teşekkürler blogunuzu takip listeme almış bulunmaktayım 🙂

 • Yavuz Selim ŞAHİN
  30 Kasım 2016 at 19:58

  Yorumunuz yönetici onayı bekliyor.
  Güzel ve anlaşılır paylaşımınız için gerçekten sonsuz teşekkürler blogunuzu takip listeme almış bulunmaktayım

 • sare medya
  30 Kasım 2016 at 20:21

  Seo google için çok önemli özellikle reklamlara çok para vermek istemeyenler için vazgeçilmez

 • Orhan Ocak
  30 Kasım 2016 at 21:39

  Peki WordPress için hangi cache eklentisini tavsiye edersiniz? Site hızlandırmak için doğru bir tercih mmi olacaktır.

   • Onur
    2 Aralık 2016 at 22:19

    Kullandığınız eklentileri paylaşma şansınız var mı?

 • badana boya
  1 Aralık 2016 at 01:50

  siteyi güncel tutma olayı biraz sıkıntılı olsada google sevdigi icin ugraş istiyor

 • Baran
  3 Aralık 2016 at 02:29

  Pagespeed’de sürekli resimleri optimize edin uyarısı alıyorum. Bunun için en iyi eklenti hangisi?

 • Kisabilgim
  4 Aralık 2016 at 02:53

  Siteyi sürekli olarak güncel tutuyorum ve özgün içerik giriyorum, nadir de olsa backlink alıyorum (yılda 1,2 ) ancak halen hedeflediğim değerleri görebilmiş değilim : ) Bunu neye bağlıyorsunuz?

 • Teknoloji Haberleri
  9 Aralık 2016 at 03:39

  Bu konu adına başarılı bir makale çok başarılı ve geniş bir açıklama olmuş emeğinize sağlık ve teşekkürümü borç bilirim işime yaradı ayrıca bir sorum daha olacak Anahtar kelimeleri bulabileceğim bir site varmıdır trends olanları?

 • safak hesapla
  20 Aralık 2016 at 21:37

  Yazılarınızı devamlı takip ediyorum ve ilgiyle okuyorum tek tek keywordler ile ilgili bir sorum var ücretsiz olarak önerebileceğiniz bir program veya web sitesi var mı keyword sıralamalarını görebilmek için ? Hepsi belli bir yerden sonra ücret istiyor ne yazıkki kwfinder ahrefs semrush keywordtool vs…

 • diyet listesi
  17 Ocak 2017 at 15:56

  harika bi yazı dizisi seo hakkındaki neredeyse tüm yazıları okudum ve kendimi sizin sayenizde geliştirdiğimi düşünüyorum… teşekkürler.

 • Emre Genç
  9 Mayıs 2018 at 15:08

  Makaleniz bana çok şey kattı. Çok bilgilendirici olmuş. Teşekkürler. Emeğinize sağlık..

 • Selin Bektaş
  13 Haziran 2018 at 14:15

  Çok güzel bir açıklama olmuş. Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler…

Post a Comment