Garantili SEO Neden Mümkün Değildir?

“Garantili SEO hizmetleri” sunmanın imkansız olduğu konusunda çok sayıda farklı içerik ve söylem ile karşılaşmış olabilirsiniz. Peki bu ifadeler ne kadar doğru? Evet, Google’a açıkça rüşvet vermediğiniz sürece arama motorunda üst sırada yer almayı garanti etmek imkansızdır.

Ancak bu, profesyonel olmayan ajanslar tarafından müşterileri yakalamak için kullanılan bir tekniktir. Garantili SEO söylemi, firmaların SEO kampanyalarına büyük miktarda para harcamalarını sağlamak için sıklıkla kötüye kullanılmıştır. Aslında garantili olan şeyler şunlardır:

 • Görünürlüğü sınırlayan ve bunları düzelten faktörleri belirlemek için kapsamlı site denetimi.
 • Online görünürlüğü artıran sonuç getirici kampanyalar.
 • Bilgilendirici ve hedef kitleyle etkileşime giren büyüleyici içerikler.
 • Dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olan açılış sayfası optimizasyonu.
 • Sektördeki en iyi uygulamaları takip eden kampanyalar yürütmek.

Bunların her birisi bir SEO ajansı tarafından garanti edilebilir şeylerdir. Bu kontrol listesinde yer alan her şeyi bir SEO kampanyası ile gerçekleştirebilirsiniz. Çalışmalarda bahsedilen “garantili SEO” ise sıralamalarda en üstte yer almakla ilgilidir ve tutulması zor bir sözdür.

Garantili SEO Sonuçları

“SEO’da hiçbir garanti yoktur.” söyleminin haksız bir söylem olduğunu belirtmeliyim. SEO’da sadece ilk sıra garantisi verebilmek imkansızdır. Evet, kısmen SEO’da garantinin olmaması doğru sayılabilir. Ancak bunun sebebi ajansların çözüm olarak sunduklarının hatalı olmasıdır.

İyi bir ajansın, “A” anahtar kelimesi için “B” gün içerisinde “C” konumunu garanti etmesi mümkün değildir. Ancak iyi bir ajansın kampanyanın planlanması, stratejisi ve yürütülmesi konusunda asgari düzeyde garanti sunabilmesi gerekir.

 • Sorunları tespit etmek ve çözmek için sitenin derinlemesine analizinin gerçekleştirilmesi.
 • Kapsamlı rekabet araştırması ve pazar analizi.
 • En son teknolojiye sahip anahtar kelime araştırma ve analiz araçlarının kullanılması.
 • Site içi ve site dışı için benzersiz ve iyi ifade edilmiş içeriklerin oluşturulması.
 • Temel performans göstergelerinin ölçülmesi ve gelişen trendlere göre stratejilerin değiştirilmesi
 • Kampanyaların ilerlemesini ve başarısını vurgulayan ayrıntılı raporlar.

Bunlar garanti edilebilir şeylerdir. Ancak çoğu ajans bunu garanti etmekten çekinir. Bir arama motoru optimizasyonu kampanyasında temel şeylerin doğru yapılması durumunda yukarıdaki gibi belirli şeylerin garanti edilmesi mümkündür.

Bu garanti belki rakamlar açısından sunulabilecek bir şey değildir. Kampanya doğrultusunda markanın görünürlüğü üzerindeki etkisi değerlendirilebilen bir şeydir. Bununla birlikte kampanya sonucu markanın hedef kitleyle etkileşime girme durumu ölçülebilen bir şeydir.

Google’da 1. Sıra

İlk Sayfa Garantili SEO

Google’ın söylediği gibi hiç kimse Google arama sonuçlarında 1. sırayı garanti edemez. Hatta bunu bir noktada ileriye götürmek mümkündür. Kimse ilk sayfada herhangi bir yeri garanti edemez. Bu çok doğru bir söylemdir ve altını çizmek gerekir.

Google’ın algoritması değişkendir. Buna ek olarak gerçekleştirilen rutin değişiklikler belirli sayfa sonuçlarını tahin etmeyi ve sunmayı imkansız hale getirir. Bununla birlikte, SEO konusunda yetkiyi ele almış kişinin veya ajansın size sıralama iyileştirme garantisi verebilmesi söz konusudur.

Site sıralamalarını iyileştirmek için tasarlanmış iş için özelleştirilmiş SEO planları SEO çalışmalarının bir garantisini ifade edebilir. Tüm arama motorlarında hedeflenmiş anahtar kelimelere sahip şirketler için ilk sayfada yer almak zor bir şey değildir.

SEO garantisinin sunulamayacağını artık anlamış olmanız gerekir. Ancak size kampanya boyunca kaliteli hizmet garantisi sunabilmem mümkündür. SEO konusunda sahip olduğum deneyimi sizin için kullanmaktan memnuniyet duyacağım.

İşletmelerin tüm arama motorlarının ilk sayfasında yer almasının ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Ancak, tek sorun, farklı arama motorlarının web sayfalarını sıralamak için farklı algoritmaya sahip olmasıdır. Bu nedenle her koşula uygun bir çözüm sunabilmek mümkün olmayabilir.

Google, sitelere gelen trafiğin %80’inden fazlasına aracılık eder. Bu nedenle, SEO çalışmalarında odaklandığımız süreç en iyi Google sıralamasını elde etmeye yönelik olacaktır. Ancak, diğer arama motorlarının kurallarına da uyum sağlanacağını bilmelisiniz.

Sonuç Veren SEO Süreci

Garanti SEO kavramının ajanslar ve farklı kişiler tarafından kötüye kullanıldığının farkındayım. Diğer taraftan çalışmalarıyla sonuç elde edememiş olan birçok ajansın bu terimi farklı bir şekilde değerlendirdiği bir gerçektir.

Bir SEO danışmanı olarak tecrübem, alan bilgim ve yenilikçi kampanya stratejilerim ile size yardımcı olmaya hazırım. Vizyonum müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamaktır. %100 sonuç odaklı beyaz şapka SEO çözümleri kullandığımdan emin olabilirsiniz.

Site Sağlığını Ölçme

SEO kampanyalarının başarısız olmasının temel nedenlerinden biri birçok SEO danışmanının dijital bir kampanyanın başarısını sınırlayan temel sorunları göz ardı etme eğiliminde olmasıdır. Bu çok basit gibi görünen bir hata olmasına rağmen sık sık yapılmaktadır.

SEO kampanyanızın başarısını engelleyebilecek sorunları belirlemek için kapsamlı bir site analizi gerçekleştiririm. Sorunları belirledikten sonra, başarılı bir kampanya için mükemmel bir platform oluşturulmasını sağlarım.

İyi Tasarlanmış Planlama

Tüm SEO projelerinde benzer üç farklı durumla karşılaşmanız söz konusudur. Müşterilerin farklı hedefleri vardır, sektör farkı vardır ve farlı rekabet seviyeleri ile karşı karşıya kalırsınız. Durum en ideal olacak şekilde böyle açıklanabilir.

Her SEO projesinin kendi zorlukları vardır. Bir SEO danışmanı olarak bu zorlukların üstesinden gelmek ve garantili sonuçlar sunmak için özel bir stratejiye odaklanırım. Böylece arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamanızı yükseltmeyi başarırım.

Performans Takibi

Tecrübeli bir SEO danışmanı olarak temel performans göstergelerini ölçen kampanyanızın başarısını sürekli olarak takip ederiz. Bu, stratejileri değiştirmemize ve sitenize nitelikli trafik çekmenize yardımcı olan alanlara odaklanma fırsatı tanır.

Ayrıca, kampanyanın başarısı hakkında net bir fikre sahip olduğunuzdan emin olmak için ayrıntılı raporlar sunarım. Bununla birlikte gerek duyulması durumunda anlık geri bildirim sunmaya çalışırım. Kampanyanızın takibini yapmak en az kampanya başarısı kadar önemlidir.

Deneyimli SEO Uzmanı

Yılların getirdiği deneyimden ve her daim yeni projelerin getirdiği coşkudan güç alıyorum. Sürekli pozitif düşünceye sahip olmak ve yenilikçi düşünceyle hareket etmek dijital pazarlamada bir gereksinimdir. Bu gereksinimi en iyi şekilde yerine getirdiğimi düşünüyorum.

Dijital pazarlamanın çeşitli analarında becerilerime, tutkularıma ve uzmanlığına güveniyorum. Garantili SEO konusunda söz veremeyeceğim doğrudur. Fakat yukarıda belirttiğim tüm gereksinimler konusunda size söz verebilirim. Böylece belirlenen hedefleri yerine getirebilirim.

Kanıtlanmış Yöntemler

SEO veya dijital pazarlama sektörünü yakından takip ediyorsanız her büyük algoritma güncellemesinin ardından stratejilerin değişiklik göstereceğini biliyor olmalısınız. Bu değişimler birer zorunluluktur. Dolayısıyla bu zorunluluğa ayak uydurmak önemlidir.

Sahip olduğum deneyim ve sürekli öğrenme isteğim doğrultusunda rekabette ön planda kalabiliyorum. En son gelen algoritma ile ilgili güncellemeleri yakından takip ediyorum. Ayrıca sektördeki en iyi uygulamalarla geliştirilmiş kanıtlanmış yöntemleri kullanıyorum.

Ölçeklenebilir Çözümler

İş hedefiniz ve beklentileriniz sabit olmazlar. Bunlar sürekli olarak değişim gösterirler ve buna ayak uydurmak konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ticari ilgide yaşanan her büyük değişikliğin dijital pazarlama kampanyasında çoğaltılması gerekir.

Her zaman ölçeklenebilir çözümler sunmak için çaba gösteririm. Dolayısıyla, kısa bir süre içerisinde agresif bir kampanya yürütmek veya yeni iş hedeflerinizi ilerletmek için bir adım atmak istiyorsanız yeni bir mücadele hazır olduğumu bilmenizi isterim.

Garantili Görülen SEO Hizmetleri

Her iyi hizmet sağlayıcının yaptığı gibi “hesap verebilirlik” konusuna ekstra dikkat ediyorum. Kampanyanızın planlanması ve uygulanmasından sorumlu olacağım. Size bu hizmetlerin garantisini sunabilecek durumdayım. Ama elbette sonuç garantisi veremeyeceğim.

Buna rağmen arama motorunda sıralama elde etmenin en önemli yönlerinden birinin doğru stratejiyle çalışmak olduğunda inanıyorum. Optimize konusunda deneyimli adımlar atabilecek olmanın getirdiği rahatlık ile kesinlikle size çeşitli konularda garanti sunmam mümkündür.

 • Anahtar Kelime ve Rakip Analizi: Şirketiniz için tamamen özel olarak biçimlendirilmiş ve özelleştirilmiş SEO kampanyaları sağlıyorum. Bir kampanya yürütmeden önce, en son SEO eğilimlerini takip ederek anahtar kelime araştırması, link analizi ve rakip analizi içeren kapsamlı site denetimi gerçekleştiririm.
 • İçeriğin Optimize Edilmesi: İçerik online olarak büyük bir potansiyele sahiptir. SEO konusunda hizmet garantisi sunduğum için daha iyi görünürlük sunan SEO açısından zengin içeriklerin temini konusunda size söz verebilirim.
 • Site Dışı SEO Hizmetleri: Standart SEO kampanyalarının önemli bir parçasını oluşturur. Link oluşturma, dizin gönderme ve sosyal medyayı optimize etme gibi site dışı SEO, sitenize potansiyel müşteriler getirebilecek her şeyi kapsar. Size bu konuda yardımcı olacağımın sözünü verebilirim.

Aslında diğer ajanslardan ve SEO uzmanlarından farklı bir şey yapmıyorum. Sadece işimi doğru şekilde yapıp sizin sonuç almanızı sağlıyorum. Hedef koyma konusunda bir sınır olmasa bile çalışmakta olduğum firmalara gerçekçi senaryolar sunabiliyorum.

Yaptığım en iyi şey gerçekleştirilmesi mümkün olmayan bir konuda söz vermemektir. Varsayımlar üzerinden stratejiler geliştirmeye çalışmıyorum. Profesyonel bir SEO uzmanı olarak her zaman güçlü bir temel oluşturmaya ve fırsattan anında yararlanmaya çalışıyorum.

Daha fazla bilgi almak ve ayrıcalıklarımdan faydalanmak için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan iletişim formunu doldurarak benimle iletişim kurmaktır.

Başa dön tuşu