SEO Firmaları İle Çalışmadan Önce Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

Bu haftaya özel %20 indirim fırsatı!

+90 531 347 59 58

Mareşal Çakmak Mahallesi, Civelek Sokak, No: 3, Güngören, İstanbul

SEO Firmaları İle Çalışmadan Önce Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

SEO Uzmanı / SEO  / SEO Firmaları İle Çalışmadan Önce Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler
SEO Firmaları İle Çalışmadan Önce Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

SEO Firmaları İle Çalışmadan Önce Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

Merhaba değerli takipçilerimiz, web sayfalarınızın popüler arama motorlarında ve özellikle de Google’da rakiplerinize  veya potansiyel rakiplerinize istinaden çok daha başarılı olması için mutlaka SEO çalışmaları ile web sayfanızı destekliyorsunuzdur. Ancak web sayfalarınızın SEO çalışmalarını teslim ettiğiniz SEO firmaları sizlere gerçekten ileri düzey ve benzersiz arama motoru optimizasyonu çözümleri sunuyor mudur bunu bir düşünmelisiniz…

Çünkü gözlemlediğimiz kadarıyla günümüz SEO firmaları açık konuşmamız gerekirse SEO için küçük ölçekli yatırımlar yapan müşteriler ile yeteri kadar ilgilenmiyorlar… Ve bununla beraber tam olarak SPAM çalışmalar yaparak kısa sürede biraz olsun, hedeflenen kelimelerinizde ve kelime gruplarınızda arama motorları üzerinde ki pozisyonunuzu yükseltiyorlar ancak uzun vadede yapmış oldukları çalışmalar kesinlikle sürdürülebilir olmuyor ve web sayfalarınız muhtemelen algoritmik cezalara maruz kalıyor. Eğer biraz daha SEO için büyük ölçekli yatırımlar yapan bir müşteriyseniz ve popüler bir markaysanız sizi başarılı bir referans olarak kullanabilmek için yaptıkları çalışmalar değişiyor ve web sayfalarınıza olan ilgileri de doğru orantılı olarak artıyor. Elbette bu saydıklarımız her SEO firması için geçerli değil. Her düzeyde müşteriler için özel stratejiler ile çalışmalar yapan SEO firmaları da var. Ancak maalesef Türkiye şartlarında SEO hizmeti almak istiyorsanız biraz olsun düşünmelisiniz derim. Bu saydıklarımız sadece SEO firmaları için geçerli değil. Bu sektörde onlarca freelance hizmet veren SEO uzmanı da var. Hizmet veren SEO firmaları ya da kişilerin içerisinden kiminle çalışacağınıza karar vermenize yardımcı olacak bazı önemli temel unsurları aşağıda derledik.

SEO Firmaları ile Çalışmadan Önce Çalışacağınız SEO Firması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Site içi optimizasyon konusunda profesyonel destek veriyorlar mı? Yoksa site içi optimizasyon yazılıma girer diyip bu önemli konuyu yazılımcınızla halletmeniz gerektiğini mi söylüyorlar?
 • Mutlaka site dışı SEO çalışmaların başında gelen ve en önemli kriter olan backlink temin etme işlemini, çalışmayı arzu ettiğiniz SEO firması üstlenecektir. Ancak temin edilen backlink ne derece kaliteli ve kalıcı? Ayrıca içeriğiniz ile ne kadar orantılı? Link inşaası oluşturulurken ücretsiz siteler mi kullanılıyor bu iş için yoksa haber siteleri, içeriğinizle eşleşen otoriter blog mecraları mı kullanılıyor. Bunlara mutlaka dikkat etmelisiniz…
 • Katmanlı backlink inşaası yapılıyor mu? Yani, otoriter ve alakalı bir mecradan backlink temin edildi sizin web sayfalarınız için. Ancak bu bağlantılar başka backlink kaynakları ile destekleniyor mu? Yoksa sadece tanıtım yazısı verilip geçiliyor mu?
 • Çalışmayı hayal ettiğiniz SEO firması bütün müşterileri için kullandığı, artık çöpe dönmüş web sitelerinden sizin için footer backlink mi temin ediyor? Eğer durum böyle ise hemen uzaklaşın o SEO firmasından.
 • Uzun vadeli çalışmalarda sizin için özel blog ağı kuruyorlar mı? Yoksa backlink için sadece dışarıya mı muhtaçlar? (Kısa vadeli çalışmalarda özel blog ağı şart değil. Ancak minimum 12 aylık çalışmalarda özel ağ kurulması çok faydalı olacaktır.)
 • SEO firmaları bünyesinde çalışan SEO uzmanı kendini geliştirmeye devam ediyor mu? Yoksa kafası hala eski arama motoru kurallarına mı çalışıyor? Eğer kendini geliştirmiyor ve ben zaten SEO biliyorum diyorsa muhtemelen web sayfalarınız uzun vadede algoritmik cezalara takılacaktır.
 • SEO firmaları ile yapmış olduğunuz sözleşmeler sizi koruma altına alıyor mu? Yoksa sadece SEO firmasını mı koruyor, sizi sözleşme süresi boyunca para ödemeye mi zorluyor?
 • Dilediğiniz zaman SEO firmanıza ulaşabiliyor musunuz? Yoksa telefonlarınız arada sırada mı açılıyor?
Şimdi Okumalısın!  SEO Sıralamanızı Yönetmenin 5 Yolu

Değerli takipçilerimiz yukarıda paylaştığımız 8 temel unsura dikkat ederek artık daha başarılı bir SEO firması ile çalışabilirsiniz.

En İyi SEO Firması Hangisi?

En iyi SEO firması hangisi diye soracak olursanız, yukarı paylaştığımız 8 temel unsura dikkat  ederek çalışacağınız kişiyi ya da firmayı daha iyi seçebilirsiniz. Unutmayın SEO hizmetini kesinlikle bir firmadan almak zorunda değilsiniz. Freelance SEO hizmeti veren ve firmalardan çok daha başarılı olan onlarca SEO uzmanı var. Tek ihtiyacınız olan doğru kişi ile tanışmak ve çalışmak…

Değerli takipçilerimiz, içeriğimizi sonuna kadar incelediğiniz için teşekkür ederimiz. Eğer sizde ileri düzey ve benzersiz SEO hizmeti almayı arzu ediyorsanız; şimdi dilerseniz buraya tıklayarak sizler için oluşturmuş olduğumuz SEO hizmetleri sayfamızı hemen ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Zamanın başlangıcında kendimi acil sağlık sektöründe geliştirmiştim. Ancak tam şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

18 Yorum
 • sinan
  9 Haziran 2016 at 13:28

  Türkiye’de bir kaç önder seo şirketinden teklifler aldık, inanın çıkardığı rapolar bile çok kötüydü. Bu işi hakkı ile yapan home ofis çalışan bir kaç kişi tanıyorum. En azından sitemizi kendi siteleri gibi benimseyip çalışma yapıyorlar.

 • Bizim Mekan
  9 Haziran 2016 at 17:53

  Çok iyi bilgilendirme. Bazı firmalar seo yapacağım deyip hic bir şey yapmamakta. Milleti kandırmakta. Güzel makale olmuş faydalı olacağına inanmaktayım. Emeğinize saglık.

 • Forum Scriptleri
  10 Haziran 2016 at 02:40

  Sektördeki başarınızdan dolayı tebrik ederim, geniş kitlelere sesleniyorsunuz 🙂

 • A.Pirgaip
  13 Haziran 2016 at 09:33

  Bu sektörde işinin ehli insanlar bulmak gerçekten zor , kime güveneceğini şaşırıyor insan.

 • Esenboğa shuttle
  13 Haziran 2016 at 15:39

  Son günlerde gördügüm ender yazılardan . verdiginiz bilgiler işime çok yarayacak teşekkürler

 • Ege
  16 Haziran 2016 at 18:40

  Artık küçük çocuklar bile SEO uzmanıyım diye geçiniyor, piyasada gerçekten bu işi yapan kişiyi bulmak zor.

 • Ece
  27 Haziran 2016 at 01:34

  Hangi SEO şirketi ile çalışmalıyım sorusuna cevap olarak hazırlanmış mükemmel içeriğinizi bizlerle paylaştığınız için size teşekkür ederim Furkan Bey. En iyi SEO şirketi seçmek yerine sizler gibi bu alanda freelance SEO hizmeti veren bireyleri tercih etmeyi daha doğru buluyorum.

 • Murat
  27 Haziran 2016 at 01:47

  SEO şirketleri ile çalışmadan önce mutlaka bilmemiz gereken temel unsurları bu içeriğinizde derlediğiniz için çok teşekkür ederim Furkan Bey.

 • Esra Koç
  27 Haziran 2016 at 16:42

  Merhaba Furkan Bey. Sizi bir süredir yakından takip etmekteyim. Google’da seo ile alakalı bir arama yaptığımda tesadüfen bu sayfayı buldum. İsminizi bir kaç arkadaşımdan duymuştum bu yüzden de tanıdık geldi. Sayfanızı inceledim. Seo hizmet çalısması yapmadan önce seçilmesi gereken seo firmaları ve özellikleri hakkında çok değerli ve iyi bir içerik yayınlamışsınız. Öncelikle takipçilerinize yayınladığınız bilgilendirici metinleriniz için çok teşekkür ederim. Bende sizinle çalışmak ve Profesyonel seo hizmeti almak isterim. Yorum yaparken yazdığım e-posta adresine dönüşünüzü bekler, iyi çalışmalar dilerim.

 • Selim
  1 Temmuz 2016 at 19:43

  Belirli bir firma ile değilde bireysel olarak işlem yapmamıza bu bilgiler ile olanak sağladığınız için teşekkür ederim. Yapmamız gereken hataları sıralamanız bunların farkında olmak rakiplerden 1 adım öne çıkarıyor bizleri

 • Şafak Ergin
  23 Temmuz 2016 at 16:41

  Çeşitli SEO firmaları var ki, broşürle birlikte kitap, anahtarlık vb. şeyler gönderebiliyorlar, promosyonları iyi demek istediğim. Bu da iyi bir reklam stratejisidir. Bence SEO’da en önemli olaylardan birisi, danışmanın çalıştığı siteyi veya firmayı iyi tanıyabilmesi, en uygun çözümleri sunabilmesidir. Kurumsal bir firma sitesinde e-Ticaret’te uygulanan yöntemleri uygulayamayabilirsin. Sonuçta sitende başka bir firma da tanıtılmış olur.

 • Gazete ilan
  29 Temmuz 2016 at 01:01

  Seo firması seçerken özellikle referansları ve vaadleri son derece önemlidir. Bu yazınız da seo firması seçilirken dikkat edilmesi gerekenleri özellikle belirttiğiniz için güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum.

 • agariowun
  29 Kasım 2016 at 00:37

  sizin paylaşmış oldugunuz bilgiler dogrultusunda kendi seomu kendim yapmaya başladım. teşekkürler seo uzmani

 • forex
  30 Kasım 2016 at 01:05

  firmanın iyi olması/dürüst olması kadar seo çalışması yapılan web sitesininde o çalışmayı hak edecek kadar dolu ve bilgili olması, kararlı yapıda olması gerekir google ne kadar müşteri odaklıyım, kaliteli içerik ararım, linkler önemli değil desede %40 trafik oteritesine ve kararlı yapıda olmasını istiyor yani firmadan önce sitenizin dolu olması lazım

 • Giresun
  30 Kasım 2016 at 01:25

  Bunları bilmek kesinlikle bir site için oldukça önemli bir artıdır. Teşekkürler.

 • Sesliadresim
  6 Aralık 2016 at 16:54

  Uzmanımız sağolsunm olayın hakkını net olarak yansıtmış.Çok teşekkür ederim.

 • halil
  29 Mayıs 2018 at 14:39

  Gayet başarılı makaleleriniz var, sayenizde web sitemizi sıralamaya hızlı bir şekilde soktuk.

Post a Comment