Google'da Sıralama Takibi Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Özel Araçlar

Bu haftaya özel %20 indirim fırsatı!

+90 531 347 59 58

Mareşal Çakmak Mahallesi, Civelek Sokak, No: 3, Güngören, İstanbul

Google’da Sıralama Takibi Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Özel Araçlar

SEO Uzmanı / SEO  / Google’da Sıralama Takibi Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Özel Araçlar
Sıralama Takibi Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Özel Araçlar

Google’da Sıralama Takibi Yapmak İçin Kullanabileceğiniz Özel Araçlar

Merhaba değerli takipçilerimiz, bu içeriğimizde sizlerle Google’da kaçıncı sırada olduğunuzdan güncel olarak haberdar olmanızı sağlayacak; en popüler, kullanışlı masaüstü ve mobil araçların tanıtımını gerçekleştireceğim. Bu araçları kullanmak için SEO uzmanı olmanıza gerek yok. Bir web sayfasına ve sıralamasını merak ettiğiniz kelime veya kelime gruplarına sahip olmanız fazlasıyla yeterli. İçeriğimizde birazdan bahsedeceğimiz araçları biz de yıllardır hem kendi web sayfalarım hemde müşterilerimin web sayfalarının sıralamalarını takip etmek için aktif olarak kullanmaktayız. İlk olarak dilerseniz masaüstü sıralama takip aracı olan Free Monitor for Google‘ın tanıtımını gerçekleştirelim.

Free Monitor for Google

Aslında bir çoğunuz belki de bu aracı biliyor ve kullanıyorsunuz ancak bilmeyenler için hemen kısaca bu yazılımı tanıtayım. İlk olarak hemen buraya tıklayarak kurulum dosyasını indirmeniz ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza kurmanız yeterli. Bu yazılıma sıralamasını takip etmek istediğiniz, dilediğiniz kadar web sayfasını ve kelimeyi ekleyebilirsiniz. Hemen ardından web sayfalarınızın kaçıncı sırada olduğunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca Google Search API desteği de var. (Çok fazla arama yapıldığında Google sorgularınızı spam olarak algılayıp karşınıza captcha ekranı çıkarabilir, Google Search API sayesinde bunun önüne geçebilirsiniz). Ancak çokta önemli değil.

Free Monitor for Google

Google Sıralamalarınızı Kontrol Ve Takip Edebileceğiniz Mobil Araçlar

Yukarıda masaüstü cihazlarınızda sıralama takibi yapabileceğiniz oldukça başarılı yazılımlardan bir tanesini paylaştık. Ancak çoğu zaman bilgisayara geçmeye fırsat bulamıyoruz durum böyleyken Google’da kaçıncı sırada olduğumuzu takip etmek için mobil yazılımlara yöneliyoruz. Bu durumda iki farklı platform (Android ve iOS) için oldukça işlevsel ve kullanmış olduğum iki adet programı paylaşacağız.

Şimdi Okumalısın!  Miktarı Önemsemeyerek Kaliteli Link Nasıl Oluşturulur

iOS İçin Google Sıra Bulucu

iPhone için kullanmış olduğumuz hem ücretli hemde ücretsiz versiyonu bulunan SEO Edge bizce iPhone için alanında benzersiz. Ücretsiz versiyonunda yapabileceğiniz işlemler biraz sınırlıyken ücretli versiyone geçildiğinde gerçekten Google sıra bulucu özelliğine istinaden çok farklı fonksiyonlara sahip. SEO Edge’nin en sevdigimiz özelliği ise sıralama takibi yapılan günden bugüne günlük rapor çıktısı vermesi. SEO hizmeti verdiğimiz müşterilerimize sıralama dökümlerini genelde bu program aracılığı ile e-postalarına iletiyoruz. İndirmek için: https://itunes.apple.com/us/app/seo-edge/id828363602?mt=8

iOS İçin Google Sıra Bulucu

Android İçin Google Sıra Bulucu

Android cihazlarınızda sıralama takibi yapabileceğiniz ve bizim ilk Google Play’e eklendiğinden bu yana kullandığımız sade ve sadece Google sıra bulucu özelliği bulunan bir araç olan Pa SEO for Google uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Web sayfalarınızı ve sıralamasını takip etmek istediğiniz kelimeleri ekleyip hemen kullanabilirsiniz. İndirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.davidm.paseo

Android İçin Google Sıra Bulucu

İçeriğimizi sonuna kadar incelediğiniz için teşekkür ederiz. Değerli takipçilerimiz arama motorlarında hedeflediğiniz kelime veya kelime gruplarında sıralamanız arzu ettiğiniz gibi değilse bu noktada sizlere destek olmak isteriz. Bize şimdi iletişim sayfamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Zamanın başlangıcında kendimi acil sağlık sektöründe geliştirmiştim. Ancak tam şu anda dijital pazarlama ve özellikle de arama motoru optimizasyonu konusunda kurumsal firmalara ileri düzey çözümler sunuyorum.

3 Yorum
  • izmirde tabela
    17 Ağustos 2018 at 02:27

    Selamlar sıralamaya giremedik daha site yeni fakat uzak sıralarda da olsa girmesi lağzım yaklaşık 1 haftalık sitem, tahminen ne kadar beklemem lağzım

  • Melih Karagol
    12 Haziran 2019 at 13:24

    Serp kontrolü için 2019 senesinde tercihiniz halen clever stat mı Furkan bey? Memnun musunuz merak ettim, ona göre indireceğim.

Post a Comment